Graded Races (October 7)

Time
(Tokyo)
Time
(Local)
Country Course Race Win
11:02 15:02 NZ Hastings Hawke’s Bay Guineas (G2)
12:40 12:40 AUS Flemington Gilgai Stakes (G2)
12:50 16:50 NZ Hastings Livamol Classic (G1)
13:15 13:15 AUS Flemington Seppelt Turnbull Stakes (G1)
13:25 17:25 NZ Hastings Red Badge Spring Sprint (G3)
13:35 13:35 AUS Royal Randwick Roman Consul Stakes (G2)
13:50 13:50 AUS Flemington Edward Manifold Stakes (G2)
14:10 14:10 AUS Royal Randwick Spring Champion Stakes (G1)
14:30 14:30 AUS Flemington The Bart Cummings (G3)
14:50 14:50 AUS Royal Randwick Angst Stakes (G3)
15:10 15:10 AUS Flemington Blazer Stakes (G2)
15:45 15:45 JPN Tokyo Saudi Arabia Royal Cup (G3)
20:20 15:20 MRI Champ de Mars The 175th Anniversary Cup (G2)
22:20 15:20 SAF Turffontein Joburg Spring Fillies & Mares Challenge (G2)
22:25 14:25 GB Ascot Cumberland Lodge Stakes (G3)
22:30 16:30 TUR Ankara Queen Elizabeth II International (G2)
22:40 14:40 GB Newmarket Sun Chariot Stakes (G1)
22:55 15:55 SAF Turffontein Joburg Spring Challenge (G2)
23:00 15:00 GB Ascot Bengough Stakes (G3)
23:05 16:05 SAF Durbanville Matchem Stakes (G3)
23:30 16:30 FR Chantilly Prix de Conde (G2)
23:40 16:40 SAF Durbanville Diana Stakes (G3)
3:00 15:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Enio Buffolo (G3)
3:30 15:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Henrique de Toledo Lara (G1)
4:00 16:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Jockey Club de Sao Paulo (G1)
4:25 15:25 USA Keeneland Woodford Stakes (G2)
5:00 16:00 USA Keeneland Thoroughbred Club of America Stakes (G2)
5:13 16:13 USA Belmont Park Champagne Stakes (G1)
5:35 16:35 USA Keeneland First Lady Stakes (G1)
5:48 16:48 USA Belmont Park Hill Prince Stakes (G3)
6:00 18:00 ARG Palermo Clasico Loteria Nacional (G3)
6:00 16:00 PER Monterrico Clasico Almirante Miguel Grau Seminario (G2)
6:01 17:01 CAN Woodbine Mazarine Stakes (G3)
6:10 17:10 USA Keeneland Claiborne Breeders’ Futurity (G1)
6:23 17:23 USA Belmont Park Jockey Club Gold Cup Stakes (G1)
6:26 18:26 CHI Hipodromo Chile Gran Criterium Mauricio Serrano Palma (G1)
6:45 17:45 USA Keeneland Shadwell Turf Mile Stakes (G1)
7:00 15:00 USA Santa Anita Park Santa Anita Sprint Championship Stakes (G1)
9:40 19:40 MEX Las Americas Clasico Dominciano (G3)
10:10 20:10 MEX Las Americas Clasico Vivian Record (G3)

 
 

World Clock

Sponsored Link