Graded Stakes (October 6)

Time
(Tokyo)
Time
(Local)
Country Course Race Win
10:50 14:50 NZ Hastings Hawke’s Bay Guineas (G2)
12:35 16:35 NZ Hastings Spring Classic (G1)
13:10 17:10 NZ Hastings G. R. Kelt Memorial Stakes (G3)  
14:00 15:00 AUS Flemington Turnbull Stakes (G1)  
14:20 15:20 AUS Randwick Roman Consul Stakes (G2)
14:40 15:40 AUS Flemington Gilgai Stakes (G2)  
15:00 16:00 AUS Randwick Spring Champion Stakes (G1)
15:20 16:20 AUS Flemington The Bart Cummings (G3)
15:40 16:40 AUS Randwick Angst Stakes (G3)
15:45 15:45 JPN Tokyo Saudi Arabia Royal Cup (G3)  
16:00 17:00 AUS Flemington Edward Manifold Stakes (G2)
16:40 17:40 AUS Flemington Blazer Stakes (G2)  
19:00 15:30 IND Pune Fillies’ & Mares’ Stakes (G3)  
20:25 15:25 MRI Champ de Mars Colonel Draper Cup (G2)  
21:00 14:00 FR ParisLongchamp Prix Chaudenay (G2)
22:25 14:25 GB Ascot Cumberland Lodge Stakes (G3)  
22:30 16:30 TUR Ankara Queen Elizabeth II International (G2)  
22:50 15:50 SAF Turffontein Joburg Spring Fillies & Mares Challenge (G2)  
23:00 15:00 GB Ascot Bengough Stakes (G3)  
23:15 15:15 GB Newmarket Sun Chariot Stakes (G1)  
23:30 16:30 FR ParisLongchamp Prix Dollar (G2)  
23:25 16:25 SAF Turffontein Joburg Spring Challenge (G2)  
23:45 16:45 SAF Durbanville Diana Stakes (G3)  
0:05 17:05 FR ParisLongchamp Prix Daniel Wildenstein (G2)
0:20 17:20 SAF Durbanville Matchem Stakes (G3)
0:40 17:40 FR ParisLongchamp Prix du Cadran (G1)
1:10 18:10 FR ParisLongchamp Prix de Royallieu (G2)  
2:30 14:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Antonio Correa Barbosa (G3)  
3:00 15:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Ministro da Agricultura (G3)
3:30 15:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Luiz Fernando Cirne Lima (G3)
4:00 16:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Diana (G1)  
4:15 16:15 BRZ Gavea Grande Premio Carlos Gilberto e Carlos Telles da Rocha Faria (G2)  
4:30 15:30 USA Keeneland Woodford Stakes (G2)  
4:45 16:45 BRZ Gavea Grande Premio Linneo de Paula Machado (G1)  
5:00 17:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Jockey Club de Sao Paulo (G1)  
5:05 16:05 USA Keeneland Thoroughbred Club of America Stakes (G2)  
5:25 16:25 USA Belmont Park Beldame Stakes (G1)
5:40 16:40 USA Keeneland First Lady Stakes (G1)  
5:49 16:49 CAN Woodbine Mazarine Stakes (G3)  
6:00 17:00 USA Belmont Park Hill Prince Stakes (G2)
6:00 18:00 ARG Palermo Gran Premio Seleccion (G1)  
6:05 16:05 PER Monterrico Clasico Almirante Miguel Grau Seminario (G2)  
6:14 17:14 USA Keeneland Breeders’ Futurity (G1)  
6:30 14:30 USA Santa Anita Santa Anita Sprint Championship Stakes (G1)  
6:35 17:35 USA Belmont Park Champagne Stakes (G1)  
6:49 17:49 USA Keeneland Shadwell Turf Mile Stakes (G1)
8:30 16:30 USA Santa Anita City of Hope Mile Stakes (G2)

World Clock