Graded Stakes (March 9)

Time
(Tokyo)
Time
(Local)
Country Course Race Win
10:30 12:30 AUS Royal Randwick Wenona Girl Quality (G3)  
11:45 13:45 AUS Royal Randwick Reisling Stakes (G2)  
12:15 16:15 NZ Ellerslie Sistema Stakes (G1)  
12:25 14:25 AUS Royal Randwick Todman Stakes (G2)  
12:40 14:40 AUS Flemington Sires’ Produce Stakes (VRC) (G2)
12:50 16:50 NZ Ellerslie New Zealand Stakes (G1)  
13:00 15:00 AUS Royal Randwick Challenge Stakes (G2)  
13:15 15:15 AUS Flemington Newmarket Handicap (G1)
13:27 17:27 NZ Ellerslie Auckland Cup (G1)
13:35 15:35 AUS Royal Randwick Canterbury Stakes (G1)  
14:00 16:00 AUS Flemington A.V. Kewney Stakes (G2)  
14:20 16:20 AUS Royal Randwick Randwick Guineas (G1)  
14:35 16:35 AUS Flemington Australian Cup (G1)  
15:00 17:00 AUS Royal Randwick Aspiration Quality (G3)
15:20 17:20 AUS Flemington Schweppervescence Trophy (G3)  
15:45 15:45 JPN Nakayama Nakayama Himba Stakes (G3)  
19:30 16:00 IND Kolkata Calcutta St. Leger (G3)
21:00 16:00 UAE Meydan Mahab Al Shimaal (G3)
22:10 17:10 UAE Meydan Nad Al Sheba Turf Sprint (G3)
22:45 17:45 UAE Meydan Burj Nahaar (G3)  
23:20 18:20 UAE Meydan Dubai City Of Gold (G2)
23:55 18:55 UAE Meydan Maktoum Challenge R3 (G1)  
0:30 19:30 UAE Meydan Jebel Hatta (G1)  
0:30 18:30 SDA King Abdul Aziz Japan’s Cup (G3)  
2:00 14:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Jose Pamplona de Andrade (G3)  
2:30 14:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Doutor Enio Buffolo (G3)  
3:30 15:30 ARG Palermo Clasico Santiago Luro (G2)  
3:30 15:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente do Conselho do Jockey Club (G2)  
4:00 16:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio 14 de Marco (G3)  
4:15 16:15 CHI Hipodromo Chile Clasico Seleccion de Potrillos (G3)  
4:30 16:30 ARG Palermo Clasico Saturnino J.Unzue (G2)  
5:30 17:30 ARG Palermo Clasico Otono (G2)  
6:00 18:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Luiz Oliveira de Barros (G3)  
6:06 16:06 USA Aqueduct Tom Fool Handicap (G3)  
6:19 16:19 USA Tampa Bay Downs Hillsborough Stakes (G2)  
6:30 18:30 ARG Palermo Clasico Arturo R. y Arturo Bullrich (G2)  
6:50 16:50 USA Tampa Bay Downs Florida Oaks (G3)  
7:09 17:09 USA Aqueduct Gotham Stakes (G3)  
7:25 17:25 USA Tampa Bay Downs Tampa Bay Derby (G2)
8:09 17:09 USA Oaklawn Park Honeybee Stakes (G3)
8:37 18:37 USA Turfway Park Jeff Ruby Steaks (G3)  
    DR V Centenario Clasico Dia Internacional de la Mujer (G3)  

World Clock