Graded Stakes (April 6)

Time
(Tokyo)
Time
(Local)
Country Course Race Win
10:10 12:10 AUS Royal Randwick Kindergarten Stakes (G3)  
10:45 12:45 AUS Royal Randwick Carbine Club Stakes (ATC) (G3)  
11:20 13:20 AUS Royal Randwick Adrian Knox Stakes (G3)  
12:25 16:25 NZ Te Aroha NZ Thoroughbred Breeders Stakes (G1)
12:35 14:35 AUS Royal Randwick Chairman’s Handicap (G2)  
13:15 15:15 AUS Royal Randwick Sires’ Produce Stakes (ATC) (G1)
13:55 15:55 AUS Royal Randwick Australian Derby (G1)  
14:35 16:35 AUS Royal Randwick TJ Smith Stakes (G1)  
15:15 17:15 AUS Royal Randwick Doncaster Mile (G1)
15:35 15:35 JPN Hanshin Hanshin Himba Stakes (G2)  
15:45 15:45 JPN Nakayama New Zealand Trophy (G2)  
15:50 17:50 AUS Royal Randwick P J Bell Stakes (G3)  
17:50 16:50 AUS Ascot Karrakatta Plate (G2)  
22:15 15:15 SAF Turffontein Sycamore Sprint (G3)  
22:45 14:45 IRE Leopardstown 1000 Guineas Trial Stakes (G3)  
22:50 15:50 SAF Turffontein Colorado King Stakes (G2)  
23:50 15:50 IRE Leopardstown Ballysax Stakes (G3)  
1:30 13:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Jose de Souza Queiroz (G2)  
2:00 14:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Guilherme Ellis (G2)  
3:00 15:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Waldyr Prudente de Toledo (G3)  
4:00 16:00 ARG Palermo Gran Premio Gilberto Lerena (G1)  
4:00 16:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Jose Cerquinho de Assumpcao (G3)  
4:30 16:30 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Prefeito Fabio da Silva Prado (G2)
4:48 15:38 USA Aqueduct Bay Shore Stakes (G3)  
5:00 16:00 USA Keeneland Commonwealth Stakes (G3)  
5:00 13:00 USA Santa Anita Park Santa Anita Oaks (G1)  
5:00 17:00 BRZ Cidade Jardim Grande Premio Presidente Raphael Aguiar Paes de Barros (G3)  
5:11 16:11 USA Aqueduct Excelsior Stakes (G3)  
5:30 17:30 ARG Palermo Gran Premio de Honor (G1)  
5:35 16:35 USA Keeneland Shakertown Stakes (G2)  
5:47 16:47 USA Aqueduct Gazelle Stakes (G2)  
6:06 14:06 USA Santa Anita Park Royal Heroine Stakes (G2)  
6:10 17:10 USA Keeneland Madison Stakes (G1)  
6:22 17:22 USA Aqueduct Carter Handicap (G1)  
6:45 17:45 USA Keeneland Ashland Stakes (G1)  
7:00 18:00 USA Aqueduct Wood Memorial Stakes (G2)  
7:00 19:00 ARG Palermo Clasico Benito Villanueva (G2)  
7:23 18:23 USA Keeneland Blue Grass Stakes (G2)
8:16 16:16 USA Santa Anita Park Santa Anita Derby (G1)  
8:50 16:50 USA Santa Anita Park Providencia Stakes (G3)  
9:20 17:20 USA Santa Anita Park Santa Anita Handicap (G1)  
12:10 19:10 MEX Las Americas Clasico Handicap Presidencial (G2)  

 
 

World Clock

News