Graded Races (October 1)

Time
(Tokyo)
Time
(Local)
Country Course Race Win
13:00 15:00 AUS Caulfield Thousand Guineas Prelude (G2)
13:30 15:30 AUS Caulfield Caulfield Guineas Prelude (G3)
14:00 16:00 AUS Caulfield Underwood Stakes (G1)
14:30 16:30 AUS Caulfield Sir Rupert Clarke Stakes (G1)
15:40 15:40 JPN Nakayama Sprinters Stakes (G1)
17:05 16:05 HK Sha Tin National Day Cup (G3)
17:40 16:40 HK Sha Tin Celebration Cup (G3)
18:00 17:00 SIN Kranji Kranji Mile (G1)
19:00 15:30 IND Kolkata Calcutta Monsoon Derby (G2)
21:10 14:10 FR Chantilly Prix Marcel Boussac (G1)
21:45 14:45 FR Chantilly Prix Jean-Luc Lagardere (G1)
22:05 15:05 HUN Kincsem Park Szent Laszlo Dij (HUN G2)
22:30 16:30 TUR Istanbul Veliefendi K.Sahir Kurutluoglu (G3)
22:35 15:35 CZE Praha St. Leger (L)
22:50 14:50 IRE Tipperary Concorde Stakes (G3)
23:05 16:05 FR Chantilly Prix de l’Arc de Triomphe (G1)
23:50 16:50 FR Chantilly Prix de l’Opera (G1)
23:50 16:50 GER Dusseldorf Grosser Preis der Landeshauptstadt Dusseldorf (G3)
0:10 17:10 HUN Kincsem Park Magyar St.Leger (HUN G2)
0:35 17:35 FR Chantilly Prix de l’Abbaye de Longchamp (G1)
1:15 18:15 FR Chantilly Prix de la Foret (G1)
2:40 13:40 VEN La Rinconada Clasico Coproca (G3)
3:35 14:35 VEN La Rinconada Clasico Asociacion Hipica de Propietarios (G3)
3:45 15:45 BRZ Gavea Grande Premio Marciano de Aguiar Moreira (G2)
4:45 16:45 BRZ Gavea Grande Premio Carlos Gilberto e Carlos Telles da Rocha Faria (G2)
5:00 17:00 URU Maronas Gran Premio Seleccion (G1)
5:15 17:15 BRZ Gavea Grande Premio Linneo de Paula Machado (G1)
5:30 17:30 URU Maronas Gran Premio Jockey Club (G1)
5:55 16:55 VEN La Rinconada Clasico Jockey Club de Venezuela (G1)
5:57 16:57 CAN Woodbine Grey Stakes (G3)
6:00 18:00 ARG San Isidro Clasico Federico de Alvear (G2)
6:13 17:13 USA Belmont Park Miss Grillo Stakes (G3)
6:20 18:20 URU Maronas Gran Premio de Honor (G3)
6:25 16:25 PER Monterrico Clasico Gustavo Prado Heudebert (G3)
6:28 18:28 CHI Club Hipico de Santiago Clasico Nacional Ricardo Lyon (G1)
6:45 16:45 PAN Presidente Remon Clasico Jose A. Perez y Bernabe Perez F. (G3)
7:25 17:25 PER Monterrico Clasico Ricardo Ortiz de Zevallos (G1)
7:30 15:30 USA Santa Anita Park John Henry Turf Championship Stakes (G2)

 
 

World Clock

News